A manufacturing company incurs the fixed cost of $4500. The variable

Please support my channel by subscribing and or making a small donation via https://paypal.me/jjthetutor or Venmo JJtheTutor

A manufacturing company incurs the fixed cost of $4500. The variable cost is 7.45 per unit. Express the total cost as a function of the number n of units produced

Check out my Ultimate Formula Sheets for Math & Physics
Paperback/Kindle eBook: https://amzn.to/37nZPpX
PDF eBook: https://payhip.com/b/XLNe
Leave a tip for good service: https://paypal.me/jjthetutor

Student Solution Manuals: https://amzn.to/37nZPpX
More help via http://jjthetutor.com
Download my eBooks via http://payhip.com/jjthetutor,
paperback via http://amazon.com/author/jjthetutor.

%d bloggers like this: